Dwieście wpisów na blogu!

Dwieście wpisów na blogu w ciągu 3 lat! Sama się zdziwiłam kiedy otworzyłam statystyki, ale uznałam, że to dobra okazja do przemyśleń i podsumowań 🙂

Historia

Jak to się wszystko zaczęło? Pomysł wspierania rodziców chodził za mną od dawna. Pierwsze teksty pisałam w 2018 w ciąży z najmłodszym synem, ale cóż po porodzie nie miałam wiele czasu…. W 2020 ukazało się pierwsze próbne wydanie Informatora we współpracy z Przystanią Szkraba. Jednak do działań w sieci potrzebny był impuls.

Social-media Autyzmu po ludzku założyłam po rozmowie z koleżanką, która namówiła mnie do startu z okazji dnia autyzmu 2.04 w 2022, a rozmawiałyśmy pod koniec marca, więc… nie było dużo czasu. Ale to właśnie była moja iskra! Zrobiłam to i dziś jestem jej bardzo wdzięczna. Następnie brałam udział w akcji #atypowo_inspirująca Neuroatypowej, która zmobilizowała mnie do stworzenia elektronicznej wersji Informatora i startu newslettera – to był wrzesień 2022!

Blog powstał równolegle z mediami społecznościowymi. Na początku blog to były po prostu aktualności na stronie – relacje ze spotkań i wydarzeń, w których brałam udział. Potem doszły przemyślenia oraz moje ulubione listy i spisy oraz spisy wszystkich spisów 🙂 Nie myślałam o tym czy będę rozpoznawalna, raczej jak pomóc rodzicom po diagnozie, co może być dla nich przydatne.

Podobnie jak profile w SM strona ewoluowała wraz ze mną. Ważnym elementem stały się recenzje: filmów seriali i książek – czego na początku zupełnie nie planowałam, ale wydawnictwa przyszły do mnie 🙂 i tak zaczęła się przygoda z Wydawnictwami ALBUS, WUJ, Czarne. W ciągu 3 lat napisałam 21 recenzji. Niektóre we współpracy barterowej inne z własnej inicjatywy.

Początkowo myślałam, że będę więcej uwagi poświęcać dzieciom – zabawom i dzieciowym polecajkom, ale dzieci jakoś szybko wyrosły z prac plastycznych i lepienia masy solnej 🙂 więc blog stał się raczej informacyjny niż parentingowy… pojawiły się tylko 2 wpisy z tej serii i kilka sprawdzonych przepisów kulinarnych… Jeden z nich na ciasto z mikrofali bije rekordy popularności w wyszukiwarkach – kto by się spodziewał 😀

Z biegiem czasu zdałam sobie sprawę, że life style i parenting to nie dla mnie …. o wiele bliżej jest mi do wspierania rodziców, ale także specjalistów i studentów!

Z dumą wspieram ważne kampanie społeczne – w ciągu 3 lat było ich 8 – więcej tutaj.

Wspieram także badania naukowe. Staram się pomagać w zbieraniu grup badawczych. Brałam udział w badaniu procesu diagnostycznego jako pomysłodawca i członek zespołu – więcej o badaniach.

Konkrety, ważne sprawy, informacje to kręci mnie najbardziej 🙂 Nic dziwnego jestem przecież w spektrum autyzmu.

Co mi dało pisanie?

Cenię sobie niezależność własnej strony internetowej, na którą mam wpływ w 100% w przeciwieństwie do sm – gdzie zmieniają się zasady, formaty zdjęć i algorytmy… i nie mamy na to żadnego wpływu.

Zacytuję fragment tekstu, który napisałam do Magazynu Fundacji Jesteśmy Ważni nr 4

“Pisanie bloga poszerza nasze horyzonty, pomaga zbudować wizerunek eksperta, rozwinąć skrzydła w Internecie. Blog daje nam większe zasięgi na stronie, poprzez ruch z wyszukiwarek oraz niezależność od social-mediów. Wpisy na blogu mają zdecydowanie dłuższy cykl życia postów, niż w SM. Własny blog otwiera także możliwość dorabiania, a czasem staje się bramą do założenia własnej działalności.

Moim zdaniem warto dać sobie szansę i chociaż spróbować. Dla wielu osób opisywanie swoich przeżyć – ma działanie terapeutyczne. W ten sposób powstało wiele blogów, ale także książek, a nawet wierszy… Warto znaleźć taką formę wyrazu, która nam najbardziej służy. Ja lubię pisać, czerpię z tego satysfakcję, a najbardziej lubię pisać newslettery 🙂 Ale jeśli ktoś woli malować obrazy, rzeźbić, robić na drutach albo haftować – też OK. Każdy musi znaleźć swoją własną drogę. W zgodzie ze sobą, swoimi potrzebami i talentami. Założenie strony internetowej to jest ryzyko i wyjście ze strefy komfortu, trzeba nauczyć się nowych rzeczy – ale to jest właśnie rozwój!”

Całość można przeczytać, kupując Magazyn za symboliczne 10 zł wspierające działalność fundacji.

Pora na krótkie podsumowanie. Nie byłabym sobą gdybym nie zrobiłam kategoryzacji 🙂

Kategorie bloga

Ogólne

Poniżej przedstawiam prawdziwe hity wyszukiwarek.

Najbardziej popularne teksty w 2025

Popularne w 2024

Najbardziej popularne teksty w 2023

Odkryj blogowe serie

Życie rodziców

Historie zebrane z myślą o rodzicach, a także studentach.

Po diagnozie

Seria wpisów dla rodziców po diagnozie

Zdrowie psychiczne

Publikacje

Kocham książki i kocham czytać, a jeszcze bardziej pisać 😉 Recenzje publikacje nowości wydawnicze to ważny element

Sprawdź także