Opinie o Informatorze

Podziel się opinią!

Przepraszamy za usterki formularz chwilowo nieczynny. Opinie można wysyłać na maila: autyzmpoludzku@gmail.com

Za pomocą tego formularza możesz przekazać swoją opinię na temat publikacji Informator dla rodziców po diagnozie spektrum autyzmu u dziecka. Po wypełnieniu pól formularza otrzymasz kopię swojej wypowiedzi na podany adres email. Wybrane opinie zostaną opublikowane na stornie internetowej i pomogą innym rodzicom. Możesz wybrać czy chcesz przekazać opinię anonimowo czy z podpisem (imieniem) zgodnie z opcją zaznaczoną w formularzu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełniając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie danych w nim podanych w celu publikacji opinii. Swoją zgodę możesz w każdej chwili wycofać wysyłając wiadomość na adres: autyzmpoludzku@gmail.com. Więcej w Polityce prywatności.

Przeczytaj recenzje i opinie na temat Informatora

Informator dla rodziców po diagnozie spektrum autyzmu u dziecka” Pani Agnieszki Sułkowskiej, która z wielkim sercem dzieli się z innymi swoim doświadczeniem,  jest niezwykle wartościową lekturą dla rodziców, którzy mają wyjątkowe i fascynujące dzieci ze Spektrum Autyzmu. Poradnik w prostym przekazie pomaga w przejściu przez proces formalności, znalezienia metody i określenia przebiegu terapii, które dla rodziców po diagnozie niezwykle trudną przeprawą przez procedury. Często rodzice spotykają się z brakiem wsparcia z zewnątrz odnośnie tego, co dalej by zapewnić dziecku odpowiednią edukację, świadczenia i terapię dostosowana do funkcjonowania! Poradnik – to także możliwość wsparcia w pracy z dziećmi z ASD pedagogów, psychologów i innych specjalistów, którzy na co dzień pracują terapeutycznie z dziećmi i mogą pokierować rodziców do odpowiednich instytucji by uzyskać wsparcie społeczne, socjalne lub terapeutyczne. Bardzo polecam 🙂 
Magdalena W. psycholog / Trener TUS 

Publikacje takie jak ta, są dla rodzica dziecka po otrzymaniu diagnozy Spektrum Autyzmu, jak bezcenny drogowskaz. Mogą oni sprawniej i w większym poczuciu bezpieczeństwa szukać miejsc, w których ich dziecko będzie zaopiekowane terapeutycznie. Pani Agnieszka w pracy nad Informatorem wykorzystała nie tylko swoje doświadczenie, wiedzę, skrupulatność, ale, co widać już na wstępie, również pasję i serce. Zebrane tu informacje przeprowadzają rodzica przez ważne obszary decyzyjne, takie jak wybór specjalistycznych oraz dodatkowych oddziaływań terapeutycznych, ułożenie współpracy z przedszkolem czy szkołą, możliwości szukania bezpłatnej pomocy, czy powody, dla których warto rozważyć wnioskowanie o orzeczenie o niepełnosprawności. Bardzo cenne wydają się wskazówki dotyczące wyboru terapeuty oraz te, pokazujące rodzicom, jak ważne jest zadbanie o wsparcie dla siebie.  Będąc w kontakcie z rodzicami dzieci ze Spektrum obserwowałam, jak istotny jest ich dobrostan dla samopoczucia dziecka, a z drugiej strony, jak trudny do utrzymania, przy ogromie pracy, jakiej wymaga wychowanie i terapia pociechy. Życzę owocnej lektury.

Dorota Trzaska – psycholog, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym (EFT), terapeutka EMDR, praktyk brainspottingu. Przez 10 lat pracowała z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera w ośrodku i szkole. Obecnie z osobami dorosłymi ze Spektrum Autyzmu spotyka się w ramach swojej praktyki psychoterapeutycznej – w terapii indywidualnej i terapii par.

Artukuł na portalu niepełnosprawni.pl który obejmuje Informator patronatem medialnym

Recenzję Informatora można przeczytać na Blogu Psycholog mama – polecam 🙂