Ankieta dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu dotycząca procesu diagnostycznego
Wspólnie z prof. Ewą Pisulą i mgr Aleksandrą Grzeszak doktorantką wydziału psychologii UW oraz przy udziale studentek: Julii Błaszkiewicz i Kingi Łodzińskiej przygotowaliśmy badanie dla rodziców dotyczące procesu diagnostycznego. Opracowywane kwestionariusze zawierają pytania ankietowe i opisowe. Badamy sytuację życiową rodziców dzieci w spektrum oraz ich satysfakcję w procesu diagnostycznego, z uwzględnieniem kluczowych elementów tego procesu. Uzyskane wyniki pozwolą nam na przedstawienie sytuacji rodziców specjalistom – diagnostom i terapeutom, a także studentom co, miejmy nadzieję, przyczyni się do lepszego zrozumienia i zmiany postrzegania rodziców przez specjalistów, szczególnie w procesie diagnozy i terapii po to, by była ona jak najbardziej po ludzku.
Planowany termin zakończenia badania to wrzesień 2024.
Badanie A jak Autyzm
W imieniu zespołu badawczego pod kierunkiem prof. Ewy Pisuli z Wydziału Psychologii UW zapraszam do udziału w badaniu A jak AUTYZM edycja 2024!
Jest to badanie cykliczne dotyczące postrzegania spektrum autyzmu w Polsce. Jak zmienia się postrzeganie osób ze spektrum? Jak zmienia się język i terminologia? Jak autyzm jest postrzegany w Polsce? Jaka jest sytuacja osób w spektrum autyzmu? Badaczom zależy na tym aby uchwycić moment zmiany. Ankietę może wypełnić każdy – związany z autyzmem i nie! W tym badaniu wszyscy są mile widziani!
Dane zbieramy do połowy lipca 2024. Raport z wynikami badań dostępny będzie we wrześniu 2024.
Badanie dla specjalistów na temat edukacji włączającej dzieci w spektrum autyzmu.
Badanie skierowane jest do wszystkich grup nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych i logopedów oraz innych osób pracujących w placówkach edukacyjnych wszystkich typów. (przedszkola i/lub szkoły ogólnodostępne, a także integracyjne, specjalne, terapeutyczne oraz placówki wychowawcze i opiekuńcze). Wyniki badania zostaną opracowane po jego zakończeniu w formie zbiorczego raportu, dostępnego na stronie Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego po zakończeniu projektu. Na odpowiedzi czekamy do września 2024.
Doświadczenia osób w spektrum autyzmu, a ich zdrowie psychiczne i dobrostan
Badanie prowadzone przez Aleksandrę Grzeszak doktorantkę Wydziału Psychologii UW dla osób dorosłych w spektrum autyzmu.
Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów
Badanie prowadzone jest przez zespół badawczy skupiony przy Fundacji Prawo i Partnerstwo przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w ramach projektu „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów”, skierowane do osób dorosłych w spektrum autyzmu.