Moje teksty
🔵12.06.2024, portal Hello Zdrowie,” Agnieszka Sułkowska o projekcie „Listy do R.”: Nikt tak nas nie zrozumie jak drugi rodzic, który przechodzi przez to samo” – przeczytaj tutaj.
🔵24.05.2024, portal Niepełnosprawni.pl “Po ludzku o autyzmie. Z myślą o rodzicach i nie tylko” – przeczytaj tutaj
🔵Czasopismo, Człowiek i relacje 2/2023 “O specjalnych potrzebach rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami, proces diagnostyczny, Autyzm po ludzku i dobrostan w codzienności” – przeczytaj tutaj Człowiek i relacje 2/2023
🔵10.11.2022, portal Niepełnosprawni.pl,” Autyzm po ludzku – informator dla rodziców w procesie diagnozy autyzmu u dziecka” – przeczytaj tutaj
Wywiady
🔵24.01.24, portal Hello Zdrowie „Robiłam to, co było do zrobienia, a sobą się nie zajmowałam. Brzmi heroicznie, a było wielkim błędem”. O wsparciu dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu mówi Agnieszka Sułkowska, przeczytaj tutaj
Książki z moją historią
🔵Ewa Furgał “Autentyczna w spektrum” Buchmann, Warszawa 2023 – wśród historii kobiet w spektrum znajduje się również opis mojego procesu diagnostycznego 🙂 Recenzja książki poniżej:
🔵Monika Szubrycht – książka o kobietach w spektrum, w której znajdzie się wywiad ze mną.
Udział w spotkaniach na żywo Live na Facebooku 2024
19.11.2024 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: rozmowa wokół książki “Guzikożerca na tropie słów” – live FB
Wyjątkowa rozmowa z Olgą Ptak autorki książki “Guzikożerca na tropie słów”, więcej piszę tutaj, wydarzenie na FB.
29.10.2024 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: rozmowa o rozmawianiu czyli TAK! dla AAC
Z okazji października – miesiąca poświęconego komunikacji alternatywnej AAC zapraszam na rozmowę wokół projektu TAK! dla AAC zainicjowanego przez Martę Tołwińską, więcej piszę tutaj, szczegóły w wydarzeniu na FB.
24.10.2024 live na kanale Niewidzialna Matka
Serdecznie dziękuję Agacie Zimnoch prowadzącej kanał Niewidzialna Matka za zaproszenie do rozmowy podsumowującej misję, wizję i działania projektu Autyzm po ludzku.
30.09.2024 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Porozmawiajmy o jedzeniu
Wszyscy obserwujemy, że coraz więcej dzieci ma jakiś problem z jedzeniem. Czy to fanaberia dziecka? Czy nieudolność rodzica? a może znak naszych czasów? Na te i inne pytania, będziemy szukać odpowiedzi wspólnie z Anetą Dąbrowską, specjalistką zajmującą się jedzeniem właśnie, szczegóły w wydarzeniu na FB.
12.06.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Jak wydać książkę po ludzku? rozmowa z Kachną Kraśnianką
Zapraszamy na rozmowę o tworzeniu książek i self-publishingu. O tym jak wydać książkę po ludzku, szczegóły w wydarzeniu na FB.
Więcej o książce w tym wpisie:
27.05.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Rozmowa z Mają Szymor
Spotkanie z Mają Szymor psycholożką, współzałożycielką Przystani Szkraba, terapeutką AAC, opiekunką polskich Spellersów. W czasie spotkania miała miejsce oficjalna premiera publikacji “Spektrum – i co dalej?” która zawiera listy rodziców, terapeutów i samorzeczników – spellersów związanych z Przystanią Szkraba, rozdawanych rodzicom na diagnozie razem z dokumentami w tym ośrodku, więcej piszę tutaj, szczegóły w wydarzeniu na FB.
Więcej o publikacji piszę tutaj:
30.04.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza. Rozmowa z dr. Mirosławą Kanar
Spotkanie z dr Mirosławą Kanar wokół książki “O samowiedzy osób dorosłych w spektrum autyzmu – jej źródłach, znaczeniu diagnozy oraz psychoedukacji”, której autorami są: Mirosława Kanar i Jarosław Bąbka, wydanej przez wydawnictwo Adam Marszałek. Samowiedza i samoświadomość w ujęciu naukowym i praktycznym, szczegóły w wydarzeniu na FB.
26.04.24 Głos samorzeczniczy#4 Autyzm po ludzku
Live w Stowarzyszeniu Samorzecznicze Spektrum Nieróżnorodności w cyklu Głos Samorzeczniczy. Wspólnie z Patrykiem Brzuskim prezesem stowarzyszenia rozmawiamy o tym jak wygląda życie rodzica po diagnozie dziecka? Czego najbardziej potrzebuje rodzic po diagnozie? Co jest ważne w procesie diagnostycznym z perspektywy rodzica? Jak wspierać rodziców i opiekunów OzN? W czasie spotkania miała miejsce oficjalna premiera publikacji Listy do R., szczegóły w wydarzeniu na FB.
Więcej o Listach do R
11.04.24 Jak wspierać rodziców/opiekunów? Co działa, a co nie? live z Dominiką Hołówką
Live w ramach kampanii społecznej Ważni i Widoczni. Wspólnie z Dominiką Hołówką rozmawiamy na temat komunikacji z rodzicami i opiekunami OzN. Czego nie mówić rodzicom/opiekunom, by nie popełnić ogromnego faux-pas. Co i jak mówić, by nasze słowa były wspierające i podnoszące, szczegóły w wydarzeniu na FB.
Poniżej relacja i najważniejsze wiadomości z webinaru:
4.04.24 live z Wydawnictwem WUJ – rozmowa wokół nowego wydania 10 rzeczy
Inspiracją do rozmowy z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było nowe, zaktualizowane wydanie bestsellerowej książki Ellen Notbohm „Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem” Wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, szczegóły w wydarzeniu na FB.
A recenzja moja książki poniżej:
8.03.24 Kampania Społeczna Ważni i Widoczni- Kto? Co? Dlaczego?
Spotkanie inaugurujące kampanię społeczną z udziałem: Dominika Wiśnik Fundacja Jesteśmy Ważni, Niewidzialna matka – Agata Zimnoch, Agnieszka Sułkowska Autyzm po ludzku, prowadząca: Krystyna Rąbińska.
Więcej informacji o Kampanii Społecznej można znaleźć tutaj: