W mediach

Wywiady

  • „Robiłam to, co było do zrobienia, a sobą się nie zajmowałam. Brzmi heroicznie, a było wielkim błędem”. O wsparciu dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu mówi Agnieszka Sułkowska. Wywiad dla portalu Hello Zdrowie z 24.01.2024, przeprowadzony przez Ewę Bukowiecką Janik – do przeczytania tutaj

Moje teksty

  • Agnieszka Sułkowska o projekcie „Listy do R.”: Nikt tak nas nie zrozumie jak drugi rodzic, który przechodzi przez to samo – tekst opublikowany w ramach matornatu medialnego nad publikacją Listy do R. – przeczytaj tutaj.
  • “Po ludzku o autyzmie. Z myślą o rodzicach i nie tylko” tekst dla portalu Niepełnosprawni.pl z 24.05.24 opublikowany z okazji premiery publikacji Listy do R., której portal jest patronem medialnym – przeczytaj tutaj
  • Człowiek i relacje 2/2023 mój artykuł “O specjalnych potrzebach rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami, proces diagnostyczny, Autyzm po ludzku i dobrostan w codzienności”

Udział w spotkaniach na żywo Live na Facebooku

8.03.24 Kampania Społeczna Ważni i Widoczni- Kto? Co? Dlaczego?

Spotkanie inaugurujące kampanię społeczną z udziałem: Dominika Wiśnik Fundacja Jesteśmy Ważni, Niewidzialna matka – Agata Zimnoch, Agnieszka Sułkowska Autyzm po ludzku, prowadząca: Krystyna Rąbińska.

4.04.24 live z Wydawnictwem WUJ – rozmowa wokół nowego wydania 10 rzeczy

Inspiracją do rozmowy z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było nowe, zaktualizowane wydanie bestsellerowej książki Ellen Notbohm „Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem” Wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, szczegóły w wydarzeniu na FB.

11.04.24 Jak wspierać rodziców/opiekunów? Co działa, a co nie? live z Dominiką Hołówką

Live w ramach kampanii społecznej Ważni i Widoczni. Wspólnie z Dominiką Hołówką rozmawiamy na temat komunikacji z rodzicami i opiekunami OzN. Czego nie mówić rodzicom/opiekunom, by nie popełnić ogromnego faux-pas. Co i jak mówić, by nasze słowa były wspierające i podnoszące, szczegóły w wydarzeniu na FB.

26.04.24 Głos samorzeczniczy#4 Autyzm po ludzku

Live w Stowarzyszeniu Samorzecznicze Spektrum Nieróżnorodności w cyklu Głos Samorzeczniczy. Wspólnie z Patrykiem Brzuskim prezesem stowarzyszenia rozmawiamy o tym jak wygląda życie rodzica po diagnozie dziecka? Czego najbardziej potrzebuje rodzic po diagnozie? Co jest ważne w procesie diagnostycznym z perspektywy rodzica? Jak wspierać rodziców i opiekunów OzN? W czasie spotkania miała miejsce oficjalna premiera publikacji Listy do R., szczegóły w wydarzeniu na FB.

30.04.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza. Rozmowa z dr. Mirosławą Kanar

Spotkanie z dr Mirosławą Kanar wokół książki “O samowiedzy osób dorosłych w spektrum autyzmu – jej źródłach, znaczeniu diagnozy oraz psychoedukacji”, której autorami są: Mirosława Kanar i Jarosław Bąbka, wydanej przez wydawnictwo Adam Marszałek. Samowiedza i samoświadomość w ujęciu naukowym i praktycznym, szczegóły w wydarzeniu na FB.

27.05.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza. Rozmowa z Mają Szymor

Spotkanie z Mają Szymor psycholożką, współzałożycielką Przystani Szkraba, terapeutką AAC, opiekunką polskich Spellersów. W czasie spotkania miała miejsce oficjalna premiera publikacji “Spektrum – i co dalej?” która zawiera listy rodziców, terapeutów i samorzeczników – spellersów związanych z Przystanią Szkraba, rozdawanych rodzicom na diagnozie razem z dokumentami w tym ośrodku, szczegóły w wydarzeniu na FB.

12.06.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza. Jak wydać książkę po ludzku? rozmowa z Kachną Kraśnianką

Zapraszamy na rozmowę o tworzeniu książek i self-publishingu. O tym jak wydać książkę po ludzku, szczegóły w wydarzeniu na FB.