Wspólnie z Fundacją Jesteśmy Ważni zapraszamy do skorzystania z oferty spotkania ze studentami, które ma na celu uwrażliwienie ich na perspektywę rodzica w procesie diagnozy i terapii. Spotkanie jest przeznaczone dla studentów w przyszłości pracujących z OzN, ich rodzicami i opiekunami czyli: psychologia, pedagogika, logopedia, medycyna, pielęgniarstwo, fizjoterapia i pokrewne.
Wykłady odbywają się w ramach kampanii społecznej Ważni i Widoczni organizowanej przez Fundację. Więcej o kampanii piszę poniżej:
Moduły wykładu
W zależności od wydziału i preferowanej tematyki oferujemy następujące moduły:
- krótko o spektrum autyzmu
- komunikacja z rodzicami (kampania Ważni i widoczni)
- wsparcie rodzica w procesie diagnozy
- polecana literatura
- opcjonalnie: spektrum autyzmu a leczenie / doświadczenia rodzica dziecka w spektrum, opiekuna OzN
Planujemy około 45 min wykładu (w zależności od zakresu) plus 30 min na pytania i odpowiedzi.
Eksperci
Wykład prowadzić będą:
Dominika Hołówka prezeska Fundacji Jesteśmy Ważni. Pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii “Ważni i Widoczni – Rodzice-Opiekunowie OzN”. Aktywistka na rzecz zdrowia psychicznego i emocjonalnego Rodziców/Opiekunów OzN. Współautorka wielu warsztatów poprawiających jakość życia rodzin z osobą z niepełnosprawnościami. Prowadząca grupy wsparcia dla Rodziców i Opiekunów OzN. Prywatnie mama chłopca ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną.
Agnieszka Sułkowska autorka strony i bloga Autyzm po ludzku oraz publikacji Informator dla rodziców po diagnozie spektrum autyzmu u dziecka Listy do R. Psychoedukatorka, aktywistka na rzecz pomocy rodzicom dzieci z ASD. Prywatnie osoba w spektrum autyzmu oraz mama trójki dzieci ze spektrum.
Doświadczenie
Wspólny wykład dla studentów medycyny na Uniwersytecie w Białymstoku.
Wspólny live na temat komunikacji z rodzicami w ramach kampanii Ważni i Widoczni.
Dominika – webinary szkolenia, warsztaty stacjonarne i online. Wystąpienie na TEDx – 20 min poruszającego wykładu na temat zdrowia psychicznego rodziców dziecka z niepełnosprawnością.
Moje doświadczenie – webinary, szkolenia, wystąpienia, wykłady online i stacjonarne. Relacje ze spotkań studenckich poniżej:
- wykład dla studentów medycyny 1
- spotkanie na APS logopedia 2024
- spotkanie na APS psychologia 2024
- spotkanie na UW 2024
- spotkanie na APS 2023
- spotkanie na UW 2022
Zgłoszenia
Zainteresowanych wykładem prosimy o kontakt mailowy: autyzmpoludzku@gmail.com