Konferencja Neuroróżnorodni

Miło mi ogłosić, że Autyzm po ludzku został partnerem merytorycznym konferencji Neuroróżnorodni. To wydarzenie już po raz 6ty organizuje Lucky mind wraz z Akademią Górnośląską. Tym razem tematem przewodnim konferencji jest dorastanie i dojrzałość w spektrum autyzmu. Podczas dwudniowego spotkania zaproszeni eksperci z różnych dziedzin – zarówno świata nauki jak i medycyny i psychologii, podzielą się swoją wiedzą i doświadczaniem praktycznym. Pełna lista prelegentów dostępna jest na stronie konferencji.

Wydarzenie to zapewni platformę porozumienia dla naukowców, profesjonalistów, ale również rodziców i osób w spektrum autyzmu, aby wymieniać się wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami.

Konferencja “Neuroróżnorodni” jest inicjatywą ukierunkowaną na zrozumienie i poprawę jakości życia osób z ASD, szczególnie w okresie dojrzewania i dorosłości. Konferencja w formie online daje możliwość spotkania osób z całej Polski oraz ma na celu na celu promowanie świadomości, empatii ale też samopomocy osób neuroróżnorodnych.

Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach naukowych, prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych. Eksperci z zakresu psychiatrii, psychologii i terapii oraz innych dziedzin naukowych przedstawią najnowsze badania, strategie interwencji i innowacyjne podejścia do pracy z osobami w spektrum autyzmu.

Organizatorzy konferencji “Neuroróżnorodni” są przekonani, że poprzez budowanie mostów między nauką, praktyką i społecznością można stworzyć bardziej zrozumiałe, akceptujące i wsparciem otoczenie dla środowiska neuroróżnorodności.

Konferencja odbędzie się online 12 i 13.04.2024. Zapraszamy nie tylko naukowców i specjalistów, ale również dla rodziców, terapeutów i nauczycieli, którzy na co dzień wspierają osoby ze spektrum autyzmu.

Program konferencji

Piątek 12.04

13.00-19.15

 • Magdalena Flaga-Łuczkiewicz: Osoby neuroatypowe w zawodach pomocowych – szanse i pułapki
 • prof. dr hab. Przemysław Bąbel: Między neuroróżnorodnością a skutecznością. Nauka i wartości w terapii dla osób ze spektrum autyzmu
 • dr Izabela Fornalik: Dojrzewanie, seksualność… i co dalej? O wspieraniu osób nastoletnich w spektrum autyzmu – praktycznie
 • Martyna Czopowicz: Zaburzenia ze spektrum autyzmu a nieprawidłowo kształtująca się osobowość – czy i jak autyzm wpływa na osobowość człowieka?
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Nasza Szkoła”: Między nami i asami czyli dlaczego warto słuchać i uczyć się od swojego dziecka w spektrum

Sobota 13.04

10.30-18.30

 • Izabela Taborska: Rodzice w obliczu seksualności swojego dorastającego dziecka w spektrum autyzmu
 • Monika Dąbrowska: Rozwijanie umiejętności samowspółczucia u dorosłych osób neuroatypowych
 • Karolina Grzywacz: Wyzwania związane z dojrzewaniem osób w spektrum autyzmu. Jak wspierać nastolatków i radzić sobie z ich trudnymi zachowaniami?
 • dr Kamila Olga Stępień-Rejszel: Proszę zrozum mnie…” -Zaburzenia ze spektrum autyzmu w procesie psychoterapeutycznym – Praktyczne wskazówki od diagnozy do efektywnej terapii
 • dr Halszka Witkowska: Zrozumieć aby zapobiec. Zachowania samobójcze dzieci i młodzieży w Polsce.
 • Ewa Bensz-Smagała: Diagnoza ADOS-2 nastolatków – dylematy diagnostyczne

Pełny program konferencji dostępny jest na stronie.

Dla czytelników newsletter’a został przygotowany specjalny kod rabatowy – zostanie wysłany w marcowym wydaniu biuletynu 🙂 Zapisy trwają do 10.04 do 23:59. 

3.04.2024, godz 19:00-20:00 odbędzie się live pt ” Fakty i mity o spektrum autyzmu” zapowiadający konferencję. Spotkanie prowadzą Ewa Bensz-Smagała – Katedra Psychologii Akademii Górnośląskiej oraz Alicja Grzenik – Koło Naukowe Psychologii Stosowanej Akademii Górnośląskiej, a rozmawiać będą o faktach i mitach na temat spektrum autyzmu, a także o kwestiach związanych z dojrzewaniem i dorosłością w spektrum. Szczegóły w wydarzeniu na FB. Zapraszam do udziału!