Konferencja “W spektrum autyzmu” 6.04.24

6.04.2024 w Generatorze Nauki w Jaśle odbędzie się bezpłatna konferencja na temat spektrum autyzmu organizowana przez Fundację LATAWIEC. To dla mnie zaszczyt, że mogę być jednym z prelegentów.

W swoim wystąpieniu przedstawię sytuację rodziców dzieci w spektrum autyzmu. Będę mówić o składowych rodzicielstwa w spektrum, o tym jak wygląda życie rodzica po diagnozie dziecka i jakie są tego konsekwencje. Zaplanowany jest także panel dyskusyjny.

Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego wydarzenia. Z okazji światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz akcji #WspólnieNaNiebiesko prowadzonej na terenie powiatu jasielskiego przez Fundację LATAWIEC zaplanowanych jest szereg dodatkowych działań. To naprawdę niezwykłe, że zaangażował się cały powiat – placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola i szkoły i poradnie pedagogicznie, urzędy, a nawet cukiernie i kawiarnie. To będzie prawdziwe święto! W planie jest nawet mecz piłki nożnej, pokaz filmu “Nadzwyczajni” oraz konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego pt „NIEBIESKI w świecie”. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Fundacji (regulamin), a poniżej link do formularza zapisów na konferencję. Warto się zapisać, gdyż przewidziana będzie transmisja online.

Warto również zajrzeć na stronę i poznać działania Fundacji. Założyła ją mama autystycznego chłopca po to, aby jej syn miał gdzie się uczyć. Fundacja prowadzi bowiem Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową LATAWIEC, która mieści się w małej miejscowości Majscowa koło Jasła. Placówka jest kameralna – tylko 2 uczniów. Proces kształcenia jest, więc indywidualny. Trzymam kciuki za rozwój placówki. Oprócz szkoły fundacja organizuje warsztaty, zajęcia dla dzieci, kiermasze świąteczne. Zachęcam do wspierania fundacji.

Transmisja z konferencji – moje wystąpienie

Całość