
W cyklu Autyzmu po ludzku zaprasza odbyło się szereg spotkań z ciekawymi osobami wokół spektrum autyzmu. Wiele z nich to bezpłatna, łatwo dostępna wiedza przekazana przez wybitnych specjalistów: wszystko o ADOS -2 oraz rozmowa na temat diagnozy spektrum, problemów z jedzeniem oraz AAC i polskich spellersach.
Autyzmu po ludzku zaprasza to także rozmowy o życiu rodziców OzN – Dzień Matki Polki, spotkanie o wypaleniu rodzicielskim z Anną Judek.
W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza odbyły się także liczne spotkania autorskie z udziałem: Joanny Omylak, Olgi Ptak, Kachny Kraśnianki, dr Mirosławy Kanar.
Nagrania systematycznie pojawiają się na YT.
Autyzm po ludzku zaprasza w roku 2025
29.05.2025 ADOS-2 Złoty standard
Spotkanie z inicjatorkami Klubu Diagnosty Spektrum Autyzmu, certyfikowanymi trenerkami ADOS-2: Izabelą Chojnicką i Agatą Bujnik. Obie specjalistki od lat zajmują się diagnozą spektrum autyzmu i pracą naukową.
25.05.25 Dzień Matki Polki
Z okazji Dnia Matki zapraszamy na wyjątkowe spotkanie koalicji Matek Polek OzN. W wigilię tego święta, czyli 25.05 w niedzielę o 20:00 na profilu FB Autyzmu po ludzku spotkały się:
- Anna BEZWYTCHNIENIOWA – Matka Polka Bezwytchnienowa @mamasamapl
- Joanna NA ZAWSZE – Matka Dziecka na zawsze Joanna Omylak
- Edyta WKURWIONA – Matka Polka Wkurwiona Edyta Skolasińska
- Ewa GIGANTKA – Matka Gigantka Ewa Frej @matkagigantka
- Agata NIEWIDZIALNA ŻEBRACZKA – Niewidzialna Matka Agata Wójcik
rozmowę prowadziła Matka Polka Walcząca – Agnieszka Sułkowska
29.04.25 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Co przysługuje dziecku z diagnozą spektrum autyzmu?
Na zakończenie miesiąca autyzmu odbyło się spotkanie z mecenas Katarzyną Arasiewicz o orzeczeniach, świadczeniach i odwołaniach, wydarzenie FB
7.04.2025 spotkanie autorskie
Spotkanie z autorką Joanną Omylak i bohaterkami książki “50 twarzy matki dziecka na zawsze”.
20.03.2025 Stosowana Analiza Potrzeb
Marcowy live o SAP został niestety odwołany z powodu zawirowań wokół SAP i Fundacji Prodeste.
17.02.2025 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Porozmawiajmy o procesie diagnostycznym
Rozmowa z dwiema specjalistkami z Przystani Szkraba: Mają Szymor współzałożycielką i współwłaścicielką oraz Joanną Rudzką członkinią zespołu diagnostycznego, więcej piszę tutaj, wydarzenie FB
27.01.2025 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Rozmowa wokół książki “Szepty niespokojne”
Rozmowa z Joanną Omylak, pisarką, poetką, mamą dwóch synów, w tym nastolatka w spektrum autyzmu, autorką książki “Szepty niespokojne” oraz debiutanckiego tomu wierszy: “Moje poszarpane” z 2023 oraz “Moje połatane” z 2024, wydarzenie FB
Autyzm po ludzku zaprasza w roku 2024
12.12.2024 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Porozmawiajmy o rodzicach dzieci w spektrum
Spotkanie z Anną Judek autorką e-booka “Od diagnozy do spokoju. Pierwsze kroki w neuroatypowej rzeczywistości”, więcej tutaj, wydarzenie na FB.
19.11.2024 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: rozmowa wokół książki “Guzikożerca na tropie słów” – live FB
Wyjątkowa rozmowa z Olgą Ptak autorki książki “Guzikożerca na tropie słów”, więcej piszę tutaj, wydarzenie na FB.
29.10.2024 W cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: rozmowa o rozmawianiu czyli TAK! dla AAC
Z okazji października – miesiąca poświęconego komunikacji alternatywnej AAC zapraszam na rozmowę wokół projektu TAK! dla AAC zainicjowanego przez Martę Tołwińską, więcej piszę tutaj, szczegóły w wydarzeniu na FB.
30.09.2024 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Porozmawiajmy o jedzeniu
Wszyscy obserwujemy, że coraz więcej dzieci ma jakiś problem z jedzeniem. Czy to fanaberia dziecka? Czy nieudolność rodzica? a może znak naszych czasów? Na te i inne pytania, będziemy szukać odpowiedzi wspólnie z Anetą Dąbrowską, specjalistką zajmującą się jedzeniem właśnie, szczegóły w wydarzeniu na FB.
12.06.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Jak wydać książkę po ludzku? rozmowa z Kachną Kraśnianką
Zapraszamy na rozmowę o tworzeniu książek i self-publishingu. O tym jak wydać książkę po ludzku, szczegóły w wydarzeniu na FB.
27.05.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza: Rozmowa z Mają Szymor
Spotkanie z Mają Szymor psycholożką, współzałożycielką Przystani Szkraba, terapeutką AAC, opiekunką polskich Spellersów. W czasie spotkania miała miejsce oficjalna premiera publikacji “Spektrum – i co dalej?” która zawiera listy rodziców, terapeutów i samorzeczników – spellersów związanych z Przystanią Szkraba, rozdawanych rodzicom na diagnozie razem z dokumentami w tym ośrodku, więcej piszę tutaj, szczegóły w wydarzeniu na FB.
30.04.24 live w cyklu Autyzm po ludzku zaprasza. Rozmowa z dr. Mirosławą Kanar
Spotkanie z dr Mirosławą Kanar wokół książki “O samowiedzy osób dorosłych w spektrum autyzmu – jej źródłach, znaczeniu diagnozy oraz psychoedukacji”, której autorami są: Mirosława Kanar i Jarosław Bąbka, wydanej przez wydawnictwo Adam Marszałek. Samowiedza i samoświadomość w ujęciu naukowym i praktycznym, szczegóły w wydarzeniu na FB.