Międzynarodowa konferencja Neuroshow miała miejsce 11 i 12.10.2024 w Warszawie.
Zacznę od liczb. Neuroshow to impreza na naprawdę dużą skalę: ponad 500 uczestników (w tym 100 online), 30 prelegentów i 16 wystawców, a wśród nich stoisko Autyzmu po ludzku przy wsparciu Ani z Antystresowe szydełkowe (dawniej andmadetoys). Dziękuję Aniu, że byłaś ze mną. Cieszę się, że Twój szydełkowy biznes się rozwija. Poniżej relacja filmowa autorstwa Ani:
Fundacja JiM ma duże doświadczenie w organizowaniu podobnych wydarzeń: kongres w Krakowie 2022 oraz Neuroshow 2023. Warto docenić fakt, że wszystko przebiegło sprawnie, mimo ogromnej ilości zgormadzonych osób: dużo wolonatriuszy i pracowników fundacji na stanowiskach, tłumaczenia symultaniczne. Wspaniała organizacja.
Niestety przegapiłam kilka ciekawych wykładów – sporo uwagi wymagało stoisko, gdzie spędziłam większość czasu, a prelekcje były w 3 salach równocześnie…. Liczę, że nadrobię na nagraniach- szczególnie wystąpienie dr Izabeli Fornalik i Idy Tyminy.
Natomiast cieszę się z każdego spotkania – zarówno dobrych znajomych jak i osób znanych z internetu, które mogłam zobaczyć na żywo oraz nowopoznanych rodziców i specjalistów! Lubię łączyć ludzi ze sobą i cieszę się, że kilka spotkań udało mi się zainicjować. Miło mi, że stoisko cieszyło się zainteresowaniem, ulotki znikały i rozdałam wszystkie, które wzięłam. Wróciłam z kolekcją wizytówek i nadzieją na interesujące współprace 🙂 być może uda się zorganizować live o muzykoterapii oraz na temat neuroimmunologii ze specjalistami. Mam nadzieję, że ci specjaliści wniosą swój wkład w publikacje dla rodziców 🙂
Tuż obok mojego znalazło się stoisko Fundacji Jesteśmy Ważni, z którą jestem w stałym kontakcie. Razem z dziewczynami wspierałyśmy się wzajemnie w organizacji na stoisku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki oraz działania fundacji, a także wykład prezeski Dominiki Hołówki na temat wypalenia rodzicielskiego. Na temat Fundacji więcej piszę tutaj.
Cieszę się, że mogłam posłuchać Autypatryka, Zosi z Femiautyzm. Spotkałam także dr Oksztulskiego, Idę Tyminę i Ulę z Aspendens i oczywiście Maję Szymor i Marię Skrzypiec Sjoholm z Przystani Szkraba.
Podsumowując, Neuroshow 2024 to było ciekawe doświadczenie. Zdecydowanie doceniam każdą rozmowę i chwilę spędzoną wśród osób, które również są zaangażowane w temat autyzmu. Mam nadzieję, że przyszłe edycje przyniosą jeszcze więcej wiedzy i otwartości na ten ważny temat.