Współpraca partnerska z Fundacją Jesteśmy Ważni

Z dumą i radością ogłaszam, że Autyzm po ludzku i Fundacja Jesteśmy Ważni nawiązały współpracę partnerską! Planujemy wiele wspólnych działań!

Na początek kilka słów o nowym partnerze. Fundacja Jesteśmy Ważni skupia się na pomocy rodzicom dzieci z niepełnosprawnością bez względu na jej rodzaj. Jej założycielką i prezeską jest Dominika Wiśnik, która sama jest mamą niepełnosprawnego chłopca. Od podszewki zna, więc problemy z którymi mierzą się rodzice. Razem z nią w zespole fundacji działa jej mama Dorota Jaworska Hołówka, która jest terapeutką i swoim doświadczeniem służy nie tylko rodzicom, ale także dziadkom.

Jeśli chcesz poznać Dominikę zapraszam do przeczytania wywiadu.

Fundacja prowadzi działania pomocowe i edukacyjne. Min. grupę wsparcia na Facebooku, warsztaty i wyjazdy wytchnieniowo – terapeutyczne dla rodziców, warsztaty i szkolenia, indywidualne wsparcie przy załatwianiu różnego rodzaju dokumentów, wsparcie w kryzysie. Terapeuci pracujący w zespole Fundacji są w większości rodzicami dzieci z niepełnosprawnością – korzystają z własnego doświadczenia, a nie z teorii czy opowieści.

Przy Fundacji działa Akademia, której zadaniem jest edukacja rodziców w zakresie ich praw, a także wspieranie aktywizacji zawodowej poprzez cykl webinarów, szkoleń, publikacji. Dochód z działań Akademii wspiera działalność statutową fundacji.

Co ważne wszystkie działania fundacji skupiają się na rodzicu, na jego dobrostanie, po prostu na nim. Po to by rodzicom było lżej, łatwiej, spokojniej, bardziej świadomie, a także po to by każdy rodzic mógł wreszcie poczuć, że jest ważny, że życie nie musi kręcić się wokół dziecka, że można mieć marzenia, pasje, wakacje. Dlatego hasłem fundacji jest: szczęśliwy rodzic to szczęśliwa rodzina.

Dominika zgodziła się skonsultować Informator by jeszcze lepiej wspierał rodziców. Nowa wersja razem z Listami do R będzie tworzyła pakiet dla rodziców po diagnozie. Planujemy wspólnego live’a, konferencję i kampanię społeczną – stay tuned!

a tymczasem zapraszamy na grupę wsparcia na FB DROGOWSKAZ DO WYTCHNIENIA – spotkania online dla rodziców OzN w każdą środę 10-12. Grupę, gdzie naprawdę w centrum są rodzice nie ich dzieci 🙂

Fundacja prowadzi kampanię społeczną Ważni i Widoczni – wszystkie szczegóły poniżej.