Wywiad na portalu Hello Zdrowie

24.01.2024 r – to bardzo ładna data 🙂 tego dnia na portalu Hello Zdrowie ukazał się wywiad ze mną przeprowadzony przez Ewę Bukowiecką Janik. Jak do tego doszło że udzieliłam wywiadu? a nawet dwóch wywiadów?

Zaczęło się od poszukiwań autorów do projektu Listy do R (więcej o projekcie tutaj). Zgłosiłam się do Moniki Szubrycht z prośbą o napisanie listu do rodziców po diagnozie. Monika odpowiedziała, że już taki list napisała i będzie on wkrótce opublikowany na portalu Hello Zdrowie. Autorka nie miała nic przeciwko temu, żeby ten tekst wykorzystać, na czym mi też zależało, bo to świetny materiał (można go przeczytać tutaj co bardzo polecam!). Zwróciłam się do redakcji z prośbą o zgodę na wykorzystanie tekstu w publikacji. Spotkałam się z miłym odzewem. Redakcja portalu zgodziła się nie tylko na wykorzystanie wspomnianego tekstu, ale też na objęcie publikacji swoim patronatem medialnym czyli matronatem 🙂 za co jestem szczególnie wdzięczna.

Owocem naszej współpracy jest właśnie wywiad przeprowadzony przez Ewę Bukowiecką Janiak. Akurat kiedy byłyśmy umówione na nagrywanie rozmowy okazało się, że trójka dzieci nie dość że została w domu to jeszcze zmaga się z rota wirusem…. i tu wielkie podziękowania dla mojego męża, który przejął nasze pociechy na ten czas…. a ja no cóż odcięłam się na chwilę od domowego wiru, udzieliłam wywiadu, po czym wróciłam do roli stroskanej mamy 😉 takie życie.

Jakiś czas później udzieliłam wywiadu także Monice Szubrycht do jej nowej książki o kobietach w spektrum! Jestem naprawdę zaszczycona, bo już czuję, że to będzie prawdziwa petarda! Monika jest autorką cyklu wywiadów i reportaży zebranych w książce “Autyzm bliski i daleki świat”, które początkowo ukazywały się na portalu Interia. Forma wywiadu pozwala na poznanie “świata autyzmu” od środka, nie w suchej teorii – kto nie czytał, zachęcam to sięgnięcia po tę pozycję w oczekiwaniu na kolejne mistrzowskie wywiady. Wśród uczestniczek są: Ewa Furgał, Kinga Dzika, Natalia Fiedorczuk. Nie mogę się doczekać 🙂

Jestem wdzięczna redakcji za możliwość autoryzacji tekstu i uwzględnienie wszystkich moich poprawek, po to by tekst był jak najbardziej czytelny i zgodny ze stanem faktycznym.

Szczególnie dziękuję Marcie Godlewskiej z Godlike photos za sesję zdjęciową, wykonaną w ramach jej projektu Dzień Każdy Kobiet #DzienKazdyKobiet, który opowiada o ciekawych i inspirujących kobietach przy pracy. Jedno ze zdjęć ilustruje wywiad, a reszta wkrótce w ramach projektu zagości u mnie na stronie oraz na mediach społecznościowych. Piękne zdjęcia i wspaniały projekt! Dziękuję za możliwość udziału!

Na koniec zapraszam do przeczytania wywiadu na portalu Hello Zdrowie.