Współpraca z Centrum Adesse

Miło mi ogłosić, że Centrum Adesse i Autyzm po ludzku nawiązały współpracę przy projekcie Listy do R, w którym specjaliści rodzice i samorzecznicy piszą listy wsparcia do rodziców otrzymujących diagnozę spektrum autyzmu u dziecka (więcej na temat projektu). Warto podkreślić, że swój list napisały aż 3 terapeutki na co dzień pracujące w tym miejscu. Są to: Kamila Janszek Hańska, Anna Maciejczuk i Aleksandra Madejowska. Serdecznie dziękuję za udział, poświęcony czas i serce dla rodziców!

Centrum Adesse to Ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny, który jako pierwszy w Polsce zaczął pracować metodą ESDM z dziećmi w spektrum autyzmu. Miałam okazję korzystać z elementów tej metody w terapii moich dzieci i byliśmy (rodzice i terapeuci) z niej bardzo zadowoleni – umożliwia ona dokładne mierzenie postępów dziecka w terapii, porządkuje ją, pozwala w prosty sposób wyznaczyć cele terapeutyczne, jest czytelna dla rodziców i specjalistów. Ma tylko jedną wadę: można ją stosować jedynie u małych dzieci, do 6 roku życia. Jednak sprowadzenie jej do Polski to strzał w 10! Pierwszym w kraju certyfikowanym terapeutą została dr Joanna Kwasiborska Dudek, współzałożycielka Ośrodka Adesse. Dr Kwasiborska Dudek jest również certyfikowanym trenerem tej metody, co umożliwia Centrum Adesse organizowanie szkoleń dla specjalistów i popularyzowanie metody w naszym kraju.

Ponadto Ośrodek Adesse prowadzi terapię dzieci z różnego rodzaju problemami, w tym ze spektrum autyzmu, oferując zarówno różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne jak i testy psychologiczne oraz diagnostyczne. Zgrany zespół doświadczonych specjalistów pozwala na kompleksowe i indywidualne podejście do każdego dziecka – stacjonarnie w Warszawie, a także online. Warte podkreślenia jest to, że Ośrodek przeprowadza również diagnozy dorosłych w kierunku spektrum autyzmu.

Serdecznie dziękuję dr Joannie Kwasiborskiej Dudek za otwartość i wsparcie projektu, za zaproszenie na spotkanie ze studentami na APS (relacja tutaj). Dziękuję również terapeutkom ośrodka za napisanie listów. Cieszę się z nawiązanej współpracy i na wspólne działania na rzecz środowiska osób z autyzmem.