A jak Autyzm 2024

W imieniu prof. Ewy Pisuli zapraszam do udziału w badaniu A jak AUTYZM edycja 2024!

Razem sprawdźmy jak zmienia się postrzeganie osób ze spektrum? jak zmienia się język i terminologia? Jak autyzm jest postrzegany w Polsce? Jaka jest sytuacja osób w spektrum autyzmu? Ankietę może wypełnić każdy – związany z autyzmem i nie! Zaproście krewnych i znajomych, dziadków, nauczycieli, terapeutów i inne osoby z otoczenia! W tym badaniu każdy jest mile widziany! (Ankieta jest dość długa, więc wygodniej wypełniać na komputerze.)

Oddaję głos Pani Profesor:

Szanowni Państwo,

w imieniu zespołu badaczy z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zwracam się z prośbą o udział w badaniu nad postrzeganiem autyzmu i osób w spektrum autyzmu w Polsce. Pierwsze badanie z tego cyklu przeprowadziliśmy w latach 2021-22. Naszym celem jest uchwycenie zmian, jakie następują w widzeniu osób w spektrum autyzmu.

Zależy nam na poznaniu różnych punktów widzenia. Zapraszamy więc zarówno osoby z diagnozą spektrum autyzmu, jak i członków rodzin, partnerów i przyjaciół, a także profesjonalistów i wolontariuszy pracujących na rzecz osób w spektrum autyzmu, studentów oraz inne osoby, także te, które mają mały kontakt z problematyką spektrum autyzmu.

Badanie jest anonimowe. Bardzo prosimy o szczere odpowiedzi. Można wycofać się z badania w dowolnej chwili, choć prosimy o kompletne wypełnienie ankiety – pełne dane będą miały znacznie większą wartość naukową. Przeciętny czas wypełnienia ankiety to ok. 25-30 minut.

Raport prezentujący wyniki badania zostanie opublikowany na stronie Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (planowany termin – wrzesień 2024). Wszelkie pytania i wątpliwości związane z badaniem prosimy kierować na adres: ewa.pisula@psych.uw.edu.pl

Oto link do ankiety:

W imieniu zespołu badawczego
prof. dr hab. Ewa Pisula
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego