“Listy do R” — mam gotowy wstęp

Projekt cały czas powstaje, jeszcze czekam na kilka listów, ale mam już gotowy wstęp, którym chcę się podzielić:

szczegóły projektu tutaj

Drodzy rodzice,

Właśnie otrzymaliście diagnozę waszego dziecka. Byłam w tym miejscu kilka razy i wiem jaki to trudny i pełen emocji moment. W tym przełomowym i znaczącym czasie przyjmijcie symboliczny list wsparcia. Piszą do was specjaliści, diagności, rodzice i samorzecznicy — każdy ze swojej perspektywy.

Różne są sytuacje, różne metody i podejścia, ale łączy nas wspólny cel pomocy rodzicom i wspólne przesłanie. Chcemy razem powiedzieć wam:

WIDZIMY WAS! JESTEŚMY OBOK! NIE JESTEŚCIE SAMI, NIE JESTEŚCIE JEDYNI!

Dzielimy się naszymi historiami, przemyśleniami, perspektywą, abyście oprócz dokumentów i długich list spraw do załatwienia otrzymali także coś więcej: naszą uwagę i wsparcie.

Wracajcie do tych myśli co jakiś czas 🙂 Weźcie to co przydatne na dany moment! Zapraszamy do chwili refleksji, w którą stronę iść, do czego zmierzamy, dokąd idziemy. Pragniemy, aby każdy z was mógł wybrać drogę dobrą dla was, waszego dziecka i całej rodziny.

Pamiętajcie, że nie jesteście sami ani nie jesteście jedyni! Choć tak może się wydawać na początku. Za chwilę spotkacie innych rodziców w placówce albo w internecie, na grupie wsparcia albo na korytarzu. Jest wiele osób, które przeszło już kawałek tej drogi i jest gotowych was wspierać: rodziców, a także terapeutów i specjalistów. Dowodem są listy, które macie w ręku 🙂 Gdzie ich znaleźć? Wejdźcie na autyzmpoludzku.pl. Szukajcie spisu grup wsparcia, fundacji i stowarzyszeń w waszej okolicy, szkoleń online. Szukajcie w placówkach, w realu i online.

Jesteśmy obok 🙂 Czekamy na was 🙂

Drodzy rodzice, życzę wam wytrwałości, cierpliwości i dużo siły na nowej drodze, którą razem z diagnozą dziecka rozpoczynacie. Życzę, abyście spotkali ludzi, którzy będą dla was pomocą i wsparciem.

Koordynatorka projektu

Agnieszka Sułkowska