NeuroShow 2024

Miło mi ogłosić, że Autyzm po ludzku został partnerem społecznym Międzynarodowej Konferencji Neuroshow 2024 organizowanej przez Fundację JiM. Wydarzenie odbędzie się 11 i 12 października w Warszawie w hotelu Novotel oraz online.

Fundacji JiM przedstawiać raczej nie trzeba. Od 2002 roku tworzy lepszy świat dla osób autystycznych i neuroatypowych. Swoją misję realizuje poprzez: zwiększanie dostępu do diagnozy, organizację szkoleń online i webinarów dla profesjonalistów, kampanie społeczne, badania i raporty, rzecznictwo zmieniające regulacje prawne oraz prowadzenie własnych przedszkoli i szkół, a także prowadzenie subkont umożliwiających zbieranie darowizn i 1.5% podatku. Fundacja JiM zrzesza 25 tysięcy członków. Są to osoby w spektrum, ich rodziny i opiekunowie, nauczyciele i specjaliści oraz wszystkie osoby, które solidaryzują się z osobami autystycznymi i neuroatypowymi. 

Fundacja ma również doświadczenie w organizowaniu podobnych wydarzeń. W zeszłym roku odbyła się konferencja Neuroshow 2023 w Warszawie, a rok wcześniej Międzynarodowy Kongres Autism Europe 2022 w Krakowie. Miałam okazję brać udział w kongresie w ramach sesji plakatowej (relacja tutaj). W tym roku będę brać udział w Neuroshow jako wystawca, co mnie bardzo cieszy. Zaplanowane są także inne atrakcyjne stoiska. Cieszę się, więc na możliwość rozmowy i nawiązania nowych kontaktów.

Wśród zaproszonych prelegentów są specjaliści zarówno polscy jak dr Izabela Fornalik, prof. Tomasz Wolańczyk jak i zagraniczni jak prof. Karen Guldberg, dr Lotta Borg Skoglund. Pełna lista znajduje się na stornie internetowej.

Konferencja Neuroshow 2024 będzie platformą debaty, dyskusji, dzielenia się pomysłami i poznawania najlepszych praktyk. Wykłady będą odbywać się w 3 miejscach równocześnie w różnych kategoriach np edukacja, zatrudnienie, społeczeństwo. Uczestnicy będą mieli także dostęp do nagrań. Zapowiada się ciekawe i wartościowe wydarzenie.

Bilety już w sprzedaży. Do 30.05 obowiązuje najniższa cena.