Konferencja “O dziewczynach w spektrum” 17.04.24

17.04.2024 w SP nr 87 przy ul Malowniczej 31 w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja na temat dziewczyn w spektrum autyzmu organizowana przez połączone siły SP nr 87, SP nr 66 oraz PPP nr 22 przy wsparciu Fundacji Orlen. To dla mnie zaszczyt, że mogę być jednym z prelegentów. Szczegółowy program przedstawiam poniżej. Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym: konferencjaAutyzm.sp87@eduwarszawa.pl.

W swoim wystąpieniu będę mówić o moich doświadczeniach i perspektywie matki trójki dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu, a szczególnie o relacji z córką. Nie zabraknie refleksji na temat rodzicielstwa w spektrum i jego składowych, a także praktycznych wskazówek i polecajek i inspiracji.

Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego wydarzenia! W lokalną inicjatywę na rzecz autystycznej społeczności włącza się także Urząd Dzielnicy Włochy z Burmistrzem. Zaplanowanych jest szereg działań – konkurs plastyczny dla uczniów w spektrum autyzmu – wręczenie nagród i wystawa prac odbędą się w trakcie konferencji, a regulamin można znaleźć na stornie internetowej.

Stoisko rozłożą Aspiracje a także Wydawnictwo Harmonia oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Także ja mam w planie rozłożyć stoisko z ulotkami na temat pakietu dla rodziców po diagnozie.

Zapowiada się ciekawy czas 🙂 lokalnie, stacjonarnie i bezpłatnie 🙂