Sesja zdjęciowa #dzienkazdykobiet

U Godlike Photos Marta Godlewska dzień kobiet trwa cały rok! Marta robi nie tylko zdjęcia, jej misją jest także wspieranie kobiet w ich pasji oraz drodze zawodowej. Dobre zdjęcie jest w dzisiejszych czasach niezbędne, szczególnie jeśli działamy w internecie.

Z Martą znałyśmy się z zupełnie innych okoliczności przyrody 🙂 na turnusie logopedycznym. W jej drugim zawodzie – który wykonuje z tym samym profesjonalizmem i pasją. Już wtedy znalazłyśmy nić porozumienia i nawet nie wiedziałam, że robi zdjęcia, ale kiedy je zobaczyłam byłam po prostu oczarowana. Szczególnie klimatycznymi sesjami rodzinnymi w plenerze – marzenie 🙂 zobaczcie sami

Praca fotografa

Sesja zdjęciowa to zawsze przeżycie, powiem więcej to wydarzenie i wspaniała przygoda! Zwykle oglądając fotografie nie myślimy o tym, że zdjęcie to nie tylko naciśniecie spustu migawki. Za dobrym zdjęciem ukrywa się, oprócz wiedzy i doświadczenia fotografa, także masa przygotowań. Trzeba przecież zaplanować charakter sesji, a więc czas i miejsce akcji, ewentualne rekwizyty, ubrania itd Wspólna praca zaczyna się na długo przed robieniem zdjęć od rozmów, planów, telefonów, wysyłania propozycji zestawów ubrań. Przeglądania pinteresa, a potem szafy wzdłuż i w szerz. Muszę powiedzieć, że na każdym etapie rozumiałyśmy się prawie bez słów, a nasze pomysły pięknie się uzupełniały. Praca z Martą to była prawdziwa przyjemność i świetna przygoda!

Z doświadczenia wiem, że atmosfera w czasie sesji zdjęciowej jest bardzo ważna, bo od niej zależy nastrój modeli, a więc i zdjęć. To ważne szczególnie w przypadku dzieci. Jest wiele kobiet, które nie lubią siebie na zdjęciach i dla nich otworzenie się na pozowanie to ogromna praca i wyzwanie – ale za to można powiedzieć, że to wartość terapeutyczna 🙂 bo zdjęcia biznesowe i wizerunkowe są potrzebne wielu z nas. Ja akurat lubię się z obiektywem – co nie znaczy, że nie zrobię czasem głupiej miny, a na połowie zdjęć mam zamknięte oczy 😉 U Marty nie ma pozowania w sztucznych pozach, co jest ważne szczególnie dla dzieci. Lata spędzone na podłodze podczas zajęć logopedycznych z dziećmi spowodowały, że Marta ma szczególną uważność na dzieci i myślę, że złapie kontakt z każdym.

Zapraszam na krótki spacer po moich ulubionych miejscach

Już nie wiem kto z nas pierwszy rzucił hasło: sesja miejska, ale u mnie od razu pojawiło się skojarzenie z moim ulubionym kawałkiem miasta. Urodziłam się w Warszawie i “kocham to miasto….zmęczone jak ja …. gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje …a wiosna spaliną oddycha” więc na hasło sesja miejska od razu uruchamiają się u mnie konkretne skojarzenia, niczym w umyśle myślącym obrazami. Jeśli miasto to koniecznie moje i mój ukochany plac Zbawiciela, plac Politechniki, z gmachem głównym, Wydział Architektury, plac Konstytucji …. spędziłam w tej okolicy długie lata studiów – może dlatego mam do tych miejsc wielki sentyment. To są moje miejsca mocy, do których lubię wracać.

Spacerując po moich miejscach mocy, zaczynamy od gmachu głównego Politechniki Warszawskiej. Zaprojektowany przez Stefana Szyllera (projektanta mostu Poniatowskiego) budynek to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Zachwyca mnie zawsze swoim klasycznym pięknem. Lubię pokazywać to miejsce gościom spoza Warszawy, gdyż jest absolutnie wyjątkowe.

Z dumą mogę powiedzieć, że ukończyłam Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, który znajduje się blisko pl Politechniki przy ul Koszykowej. To wspaniałe, że Wydział Architektury znajduje się w centrum miasta i w centrum jego architektonicznej i urbanistycznej historii.

W tej części miasta czasy powojenne zdecydowanie odcisnęły swoje piętno szczególnie ul Marszałkowska, plac Konstytucji. Socrealizm może się nie podobać ze względów ideologicznych, ale jest wyrazistym kierunkiem w sztuce i świadectwem tamtych czasów z ich blaskami i cieniami. Mnie zawsze nastraja refleksyjnie ….. Na zdjęciu płaskorzeźba z ul Mokotowskiej tuż obok placu Zbawiciela. Z każdego kąta mówi do nas Historia.

Na koniec miejsce, do którego równie często lubię wracać, czyli Pijalnia Ziół przy ul Mokotowskiej, tuż obok placu Zbawiciela. To miejsce absolutnie wyjątkowe, gdzie można spróbować ciekawych dań i naparów, ale także kupić zioła i mieszanki na wynos.

Zapraszam do objerzenia pozostałych zdjęć z naszego spaceru w galerii na stronie Godlike Photos.

W ramach akcji #dzienkazdykobiet możemy zobaczyć wspaniałe zdjęcia kobiet przy pracy. Sesję zdjęciowe są pretekstem do pokazania wielkiej pasji i kobiecego piękna. Zapraszam też do obejrzenia całego cyklu i dziękuję za możliwość udziału w projekcie 🙂