Koncert i płyta Unlock Band

Wyjątkowy koncert dzieci ze spektrum autyzmu z udziałem znanych artystów “Marzenia nie znają granic” odbył się 17.09.2023 o godz. 17.00 w auli budynku UNIWERSYTETU SWPS, we Wrocławiu.

Marzenia nie znają granic, talent nie ma barier a ograniczenia są w nas – udowodnili podopieczni Stowarzyszenia, uczniowie szkoły Unlock wraz z nauczycielami i rodzicami. To wspaniałe obserwować zarówno talenty i pasje dzieci jak i determinację i wsparcie ich opiekunów. Efektem jest nagranie profesjonalnej płyty i koncert z udziałem znanych artystów. Doświadczenie to z pewnością pozytywnie wpłynie na młodych uczestników i ich dalsze życie, wzmacniając ich poczucie sprawczości, pewności siebie; zapewniając rozwój talentu muzycznego i realizacji pasji oraz poczucie równości względem swoich rówieśników.

Program koncertu

I część:
recital Natalii Niemen i Michała Zatora

II część:
Celloice:
Hanna Błachuta – sopran
Kinga Chudzikowska – wiolonczela

III część:

Gwiazdy Wieczoru – Dzieci:
Mateusz Cegła, Kacper Hajncz,
Małgorzata Lendvai, Dominik Potocki,
Jacek Skoczeń, Maksymilian Zathey


przy akompaniamencie muzyków:

Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki – kontrabas
Marcin Urszulak – instrumenty perkusyjne
Małgorzata Lendvai – skrzypce
Katarzyna Pakowska – wsparcie wokalne
Jadwiga Błachuta – wsparcie muzyczne
Agata Jankiewicz – gitara klasyczna
Karina Bryła – wokal i flet

Koncert prowadził Jerzy Skoczylas
– satyryk, autor i aktor kabaretowy,
jeden z założycieli Kabaretu ELITA,
redaktor Polskiego Radia Wrocław.

Podczas koncertu zaprezentowana
została galeria prac plastycznych
naszego utalentowanego ucznia
Michała Januszewskiego
oraz innych dzieci z Zespołu Szkół UNLOCK.

Swoje prace na aukcje podarowali znani artyści plastycy:
Martyna Wołowicz
Magdalena Tyc-Witwicka
Grzegorz Dudała
Jerzy Kosałka
Krzysztof Skarbek

Nad obsługą techniczną koncertu czuwali: Oleh Blokhin, Dawid Seweryn, Łukasz Czarnecki, Jakub Sadowski, Tomasz Hawron.

Fotografie: Gyunay Fatalieva, Bartosz Hajncz
Wideo: Oleh Blokhin, Telewizja Echo24

Pomysł i realizacja projektu: Agata Jankiewicz, Justyna Ambroziak

Relacja video z koncertu przygotowana przez Stowarzyszenie Unlock Wrocław.

Relacja telewizji Echo24.

Spot promujący koncert

Wspaniały koncert był owocem zajęć muzycznych w niepublicznej szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie Unlock. To efekt wielu miesięcy pracy i przygotowań. Wielki wysiłek młodych artystów i ich opiekunów. To dzięki ich determinacji i wsparciu udało się zrealizować marzenie o płycie nagranej w profesjonalnym studio i promującym go koncercie z udziałem znanych artystów. Była to niesamowita okazja, aby zobaczyć na żywo utalentowanych młodych ludzi, którzy mimo swoich trudności, realizują swoje pasje i marzenia.

Koncert Unlock Band i ich muzycznych gości to niesamowite przeżycie, pełne wzruszeń i różnych form muzyki. Podziwiałam odwagę i upór podopiecznych Stowarzyszenia, którzy nie dali się pokonać swoim ograniczeniom i pokazali światu swój talent. Byli niesamowicie profesjonalni i zarażali pozytywną energią a razem z artystami gośćmi stworzyli piękną atmosferę i nawiązali cudowny kontakt z publicznością – co w przypadku dzieci ze spektrum jest dużym osiągnięciem. Koncert był bardzo urozmaicony – usłyszeliśmy zarówno piosenki znane i lubiane w autorskiej aranżacji Unlock Band jak i nowoczesną muzykę jazzową w wykonaniu Natalii Niemen i Michała Zatora oraz wykonujący muzykę klasyczną duet Hanny Błachuty i Kingi Chudzikowskiej. Nie zabrakło też oklasków, śpiewu i wspólnego tańca na scenie. Był to jeden z najpiękniejszych i najbardziej poruszających koncertów, na których byłam. To wydarzenie z pewnością zostanie na długo w pamięci dzieci, ich opiekunów, muzyków, gości i publiczności.

Serdecznie polecam zapoznać się z działalnością stowarzyszenia Unlock Wrocław. To miejsce gdzie oczywistym jest jak ważne są pasje w życiu osób w spektrum autyzmu. Bezpieczne miejsce, które pomaga młodym ludziom odkrywać i rozwijać swoje talenty. Miejsce, gdzie pasje mogą się rozwijać i nabierać realnych, namacalnych kształtów. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam być częścią tego wydarzenia jako Autyzm po ludzku i wspierać tę inicjatywę poprzez patronat medialny.

Dla tych, którzy nie mieli okazji posłuchać dzieci na żywo, mam dobrą wiadomość – można jeszcze kupić płytę. Dochód z jej sprzedaży wspiera działalność Stowarzyszenia.