Współpraca partnerska ze Stowarzyszeniem Unlock

Z dumą i radością ogłaszam, że Autyzm po ludzku i Stowarzyszenie Unlock z Wrocławia nawiązało współpracę partnerską! Razem możemy więcej! Wzajemne promowanie swoich działań pomoże nam dotrzeć z nimi do szerszej grupy odbiorców, a tym samym otworzy nowe możliwości wsparcia rodziców dzieci ze spektrum autyzmu!

Na początek kilka słów o nowym partnerze. Stowarzyszanie Unlock działa na terenie Wrocławia. Prowadzi Centrum diagnostyczno terapeutyczno szkoleniowe, Niepubliczną Szkołę Podstawowa oraz Branżową (kierunek fotografia). Obejmuje swoją opieką i pomocą nie tylko dzieci, ale i ich i rodziny. W wyniku wieloletnich doświadczeń terapeutycznych i edukacyjnych powstała autorska metoda Unlock. Czerpie ona z kilku różnych źródeł terapii w nurcie niedyrektywnym oraz opiera się na neurobiologii autyzmu. Centrum Unlock przeprowadza cykliczne szkolenia ze swojej metody. Przeznaczone są one dla specjalistów, rodziców oraz dorosłych osób w spektrum. (szczegóły na stronie) ale to nie wszystko, w planach stworzenie zakładu pracy dla uczniów kończących szkołę a następnie ośrodek z mieszkaniami, aby umożliwić młodym dorosłym jak najbardziej samodzielne i satysfakcjonujące życie, pracę i rozwój osobisty. Cel to stworzenie dzieciom dobrej przestrzeni do szczęśliwego życia 🙂

W Stowarzyszeniu Unlock dużą uwagę poświęca się również rozwijaniu specjalnych zainteresowań i pasji podopiecznych. Jak wiadomo pasja to życie dla osób w spektrum. Dzieciaki kochają muzykę, śpiewają, grają na instrumentach! 17.09.2023 o godz. 17.00 w auli budynku UNIWERSYTETU SWPS, ul. Ostrowskiego 30b, we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy koncert uczniów ze spektrum przy udziale znanych artystów. (Bilety i szczegóły na stronie). Kto nie może wybrać się na koncert, może wesprzeć utalentowane dzieci poprzez dołożenie swojej cegiełki do zrzutki na wydanie profesjonalnej płyty. (link do zrzutki) Pomóżmy spełnić marzenia dzieci bo marzenia nie mają granic ani ograniczeń! a pasja to życie.